MIÉRT ÉRDEMES ÉPÍTŐGÉP-VEZÉRLÉSBEN GONDOLKODNI?

VERSENYELŐNY, TERMELÉKENYSÉG NÖVEKEDÉS GYORS MEGTÉRÜLÉSSEL

Automatizált építőgép-vezérlési rendszerek

Legyen szó az építési projektek kezdetét jelentő területrendezési földmunkáról vagy az azt követő, egyre nagyobb precizitást igénylő alapfelületek terv szerinti kivitelezéséről, a különböző munkákban érintett építőgépekre (kotrógép, dózer, gréder, stb.) elérhető gépvezérlési rendszerek óriási versenyelőnyt képesek biztosítani, összevetve a hagyományos eljárásokkal.

Ezen rendszerek lényege abban áll, hogy olyan hardverek és szoftverek integrált összessége kerül a munkagépre, melyek segítségével a gépkezelő minden pillanatban látja, hogy egy adott referenciamagassághoz/-dőléshez képest hogyan helyezkedik el a gép kanala, tolólapja, stb. Digitális tervek (3D modellek) használatával pedig az abszolút pozíciót is meg tudja határozni a rendszer, továbbá ez alapján a hidraulika automatikus irányítása is lehetségessé válik.

De hogyan teszi ez termelékenyebbé vállalkozásod?

Erre a kérdésre az általános felhasználói tapasztalatok, illetve szakmai tanulmányok is megadják a választ. Utóbbiak közül egy jó példa, amelyben egy-egy, minden tekintetben megegyező új útszakasz megépítését végezték el a szakemberek: egyik esetben a hagyományos módszerek, míg a másik esetben vezérléssel támogatott munkagépek alkalmazásával.

Beszéljenek tehát a számok!

Időmegtakarítás

  • A tömeges és finom földmunka akár 100 %-kal gyorsabban, azaz feleannyi idő alatt kivitelezhető

  • A legfinomabb felületek gréderrel végzett kialakításánál akár a közel 2,5-szeres gyorsulás is elérhető!

  • Összességében akár több, mint 50 %-os időmegtakarítás a gépvezérlésnek köszönhetően

Üzemanyag-felhasználás

  • A kotrógépeknek 20-21 %-kal kevesebb földet kell megmozgatniuk, ezzel mintegy 50 %-os üzemanyag megtakarítást elérve
    A kevesebb kitermelt földnek köszönhetően pedig az anyagszállító teherautóknak is kisebb számban kell felvonulniuk, tovább növelve a megtakarítást

  • A dózerrel végzett földmozgatáshoz átlagosan 51-52 %-kal kevesebb áthaladást kell megtenni a munkagéppel, mindennek köszönhetően akár 35 %-os üzemanyag megtakarítást elérve
    További előnyként jelentkezik, hogy a kevesebb áthaladás kevesebb kopással is jár a járószerkezetben, további költségcsökkenést elérve a szerviz igényeken keresztül

  • A gréderek áthaladási száma a negyedére csökkenthető, akár 70 %-ot megközelítő üzemanyagcsökkenést elérve

  • Összességében akár több, mint 40 %-kal csökkenthető az elhasznált üzemanyag a gépvezérlésnek köszönhetően!

Munkaerő-igény

  • Az automatizálásnak köszönhetően mind a művezető, mind a gépkezelők munkaideje mintegy felére csökkenthető

  • A helyszíni geodéta gyakorlatilag teljes egészében kiváltható, csakúgy, mint a hagyományos esetben szükséges segédmunkás személyzet

  • A vezérelt működésnek hála, nincs szükség már a szintet ellenőrző terepi személyzetre – növelve ezzel a munkaterület biztonságát is

  • Az automatizálásnak köszönhetően akár kevésbé tapasztalt gépkezelők is hasonló minőségben el tudják látni feladatukat, mint tapasztalt társaik

Pontosság

  • Elmondható, hogy az ágyazat és a földalap pontjainak átlagosan több, mint 90 %-a a +/-2 cm-es toleranciasávon belül helyezkedik el, míg hagyományos esetben a +/-3 cm-es értéket is jellemzően csak a kontrollpontok mintegy 40 %-a tudja elérni

A megtakarított idő révén keletkező plusz kapacitás, az üzemanyag- és munkaerőigény csökkenés, valamint a pontosságnövekedés végett csökkenő utómunka-igény számszerűsítésével könnyedén forintosítható a gépvezérlésnek köszönhető termelékenység növekedés!

Tedd próbára Te is!

Megoldásaink, melyek lehetővé teszik a termelékenység jelentős növekedését.

Leica iCON – „intelligent CONstruction”: az építőipar intelligens gépvezérlési rendszere
A Leica iCON rendszer kifejezetten az építőipari igényekre lett kifejlesztve, amely a konkrét alkalmazási területtől függetlenül egyetlen, kiemelkedően felhasználóbarát, könnyen átlátható, a modern kor követelményeinek minden tekintetben megfelelő integrált megoldást biztosít az építési projekteken dolgozó szakemberek számára.

MC1 – egy platform, teljeskörű munkagép-vezérlés
A Leica MC1 szoftver-felület az összes gépvezérlő megoldásunkat és kapcsolódó funkciót magába foglalja, amely digitalizálja az építési feladatokat, és összekapcsolja a projektek minden résztvevőjét.
Az egységes platformnak köszönhetően mindössze egyetlen, intuitív, felhasználóbarát felületet szükséges használni, bármely építőgépről is legyen szó.

Leica ConX – felhőalapú flottamenedzsment
A ConX felhő struktúrában teszi lehetővé a tervadatok, 3D modellek megosztását, illetve szinkronizálását az irodai számítógép, valamint a munkaterületen dolgozó vezérelt gépek vagy akár egyéb terepi eszközök között.

Még több információ gépvezérlési megoldásainkról

Leica gépvezérlés megoldások

Keress minket a közösségi médiában is!

további cikkeink

Ajánlott Bejegyzések

  • 2134 szó10,7 perc olvasásPublished On: március 4th, 2024

    Extrém robosztus ház, beépített digitális kamera és digitális irányzék, nagyméretű érintőkijelző, 300 mérési előzmény tárolására elegendő memória, ergonomikus, oldalt elhelyezett dedikált "Mérés" gomb, adapter és állvány szett, dedikált mobil applikáció. Bemutatkozik az új Disto X6 távmérő.

    Tovább olvasom
  • 2545 szó12,7 perc olvasásPublished On: január 10th, 2024

    A mélyépítésben jól ismertek a komplex projektek menedzselésének kihívásai; a szigorú határidők és költségvetések. Az iparág azonban komoly átalakulásokon ment keresztül az elmúlt években, melyhez a valóságrögzítési technológiák kiterjedt használata is hozzátartozik.

    Tovább olvasom
  • 2097 szó10,5 perc olvasásPublished On: november 22nd, 2023

    Ahogy az épületek építése egyre digitálisabbá válik, a projektek pedig nagyobbak, forgalmasabbak és összetettebbek lesznek, az építőipari szakemberek részéről minden eddiginél szélesebb körű kitűzési-, felmérési- és ellenőrzési feladat elvégzésére van szükség.

    Tovább olvasom